Aktuality

Test českých helem díl 1.

29. 7. 2015

Ahoj bikeři a bikerky,


dostalo se mi možnosti seznámit se a otestovat celou modelovou řadu české značky CASSIDA HELMETS, novinky na našem trhu.


Jako první Vám představím model moderní integrální helmy CASSIDA / INTEGRAL 2.0. A proč jsem zrovna já helmy testoval? Během několika let aktivního závodění ve třídě superbike jsem odjezdil, ale většinou zlikvidoval celou řadu závodních helem různých značek, vyšších cenových kategorií a tak myslím, že mohu porovnávat.


Test č. 1               CASSIDA / INTEGRAL 2.0První dojem je ten, že beru do rukou hezkou moderní helmu v umírněném a jaksi decentním designu. Hned ten druhý, také příjemný,  mě nutí podívat se na štítek hmotnosti. Skvělých 1400 g! Velikost  M a může jít na hlavu. Beru řemínky a tak to mám rád, zapínání na “D“ kroužky. Další velmi sympatická drobnost :-P . Helma pevně sedí, netlačí, jen správně na tvářích a i na uši tam zbylo dost místa.


Ano, tak to je ona! Hurá do provozu.


Městský provoz na jedničku.  Testovanou helmu na hlavě bych měl více vnímat, ale vše je tak přirozené, že se věnuji pouze řízení. Mimo město se aerodynamický hluk nikterak nezvětšuje a tak zkouším přidat na dálnici. Na naháči zalehávám, schovávám se za budíky a nic nepříjemného se stále nedostavuje ani lehce nad limitem :-) .  Velmi dobrý výhled, hladina hluku i obtékání. Spokojenost po všech stránkách.


Pro mě velmi příjemné svezení!


Skořepina je polykarbonátový výlisek moderního designu s větracími vstupy vpředu před bradou a nad čelem. Mechanika zavírání ventilace je snadno ovladatelná s mírným odporem v koncových polohách a velmi dobře přístupná jak jinak než v rukavicích. Homologace ECER22-05.


Přesné plastové díly mechaniky ovládání plexištítu mají tři aretované polohy zdvihu a zároveň oceníte snadné vyjmutí a nasazení plexi například při omývání.


Vnitřní polstr je vyjímatelný, tudíž i omyvatelný. Je příjemný na dotek .Na mou hlavu helma sedí jak pr... na hrnec. Samozřejmostí je vnitřní systém ventilace. Vpředu je vyjímatelný nosní deflektor.


Zatím nebylo helmě CASSIDA / INTEGRAL 2.0 co vytknout a tu si všímám vnitřní sluneční clony! Nejsem velkým příznivcem této „vymoženosti“ a raději měním plexi. Chápu, že během delší výpravy je to jistá komplikace, ale ještě jsem si prostě nezvykl. Ovládání je vlevo dole, snadno dostupné a je v obou polohách aretované. Řekl bych ale, že tmavé plexi  zkresluje! Ode mě jasné mínus :roll: .


Někoho může příjemně překvapit, že v příbalu helmy jsou ještě dvě reflexní samolepky a samo český návod.


Čili ještě jednou říkám, CASSIDA / INTEGRAL 2.0 je pro takové normální motorkaření naprosto skvělá, ale s cenou pod a lehce nad dva tisíce korun super skvělá :lol: !


Vláďa Mašek - Mazzda
Motoškola o.s. STOP NEHODÁMJeště snad kde se dá koupit:  http://www.lanvec.cz/helmy-moto-c95/


 

Blog
Kontaktujte nás
Zaregistrujte se do našich kurzů Registrovat se
Partneři