Tiskové Zprávy

Stop nehodám v Českých Budějovicích na polygonu ÚAMK

30. 8. 2021
Poslední srpnovou sobotu 28. 8. 2021 se na polygonu ÚAMK v Českých Budějovicích uskutečnil další kurz pořádaný spolkem Stop nehodám, který se již přes 20 let podílí na snížení počtu nehod motorkářů jejich systematickou výukou.

Tentokrát kurz zasáhla velmi nepříznivá předpověď počasí, která udávala celodenní a vytrvalý déšť. Dorazila tak jen polovina registrovaných účastníků, kteří však rozhodně nemohli litovat. Počasí se totiž až na dvě malé přeháňky obešlo bez deště a menšímu množství motorkářů se tak mohli zkušení instruktoři věnovat o to důkladněji. Při přednáškách, kterými jsou vždy proloženy praktické výuky na polygonu, měli účastníci více prostoru pro své individuální dotazy. Instruktor Štěpán Fišer okomentoval situaci s tím, že z pohledu prostoru pro výuku jednotlivých motorkářů, byly Budějovice skvělou příležitostí naučit účastníky co nejvíce. Přednášky na téma hlavních příčin dopravních nehod, první pomoci a dopravní psychologie byly dle výpovědí účastníků skvělým prostorem pro fyzický odpočinek a zároveň přínosem v prevenci nehod a minimalizaci jejich případných následků. Vzhledem k tomu, že tento kurz je určen i pro řidiče skútrů, byla odvážná Jája osvěžujícím prvkem nejen pro instruktory. Překonala obavu, že mezi velké motorky nezapadne a kurz jí dle jejích vlastních slov přinesl velký posun v řízení menšího stroje a chuť v budoucnu přesednout na velkou motorku.

Celý tým Stop nehodám na konci celodenní akce potěšilo hromadné uznání přínosu kurzu od účastníků, ale už v průběhu kurzu mohli instruktoři sledovat změny v dovednostech ovládání motocyklu u většiny zúčastněných. Tyhle rychlé změny jsou zapříčiněny bezpečným prostorem polygonu, který tentokrát poskytlo partnerství s ÚAMK, ale také díky předvedení možností motocyklů v podání instruktorů. Následovalo vysvětlení jednotlivých prvků a pak už jen trénink samotných účastníků s neustálými korekcemi od přítomných instruktorů. Tento proces byl skupinou Stop nehodám vyzkoušen a aplikován již na desetitisících motorkářů a efekt je téměř zaručený. Velkou část výcviku zpovzdálí sledoval Ing. Zdeněk Růžička z ÚAMK, manažer pro strategické projekty. „Myslím, že naše spolupráce je tímto nastartovaná,“ komentoval.

„Těšíme se tedy na další setkání v příštím roce, které opět zlepší dovednosti dalších motorkářů,“ řekl předseda spolku Vladimír Mašek.


Eva Kolářová

projektový manažer Stop nehodám, o.s.

tel. 603 549 161

Blog
Kontaktujte nás
Zaregistrujte se do našich kurzů Registrovat se
Partneři