Tiskové Zprávy

První představení Stop nehodám na Slovensku mělo veliký úspěch

29. 8. 2021
Pět desítek účastníků zdokonalovacího kurzu spolku Stop nehodám si 25. 8. 2021 v přátelské atmosféře a za skvělého počasí zdokonalilo své schopnosti v ovládání motorky ve slovenském Pezinoku.

„Tak veliký zájem, a hlavně nadšené motorkáře, jsme ani nečekali,“ komentuje nasazení osmačtyřiceti účastníků celodenního kurzu zakladatel spolku Stop nehodám Vladimír Mašek. „Skoro to vypadalo, že se lidem po náročném výcviku ani nechce domů,“ komentuje. Jeho motoškola Stop nehodám se výuce dovedností v ovládání motocyklu, prohlubování znalostí pravidel silničního provozu i osvětlování psychologických specifik jízdy na motorce věnuje v České republice už od roku 1994.

Kurz Stop nehodám podle osvědčené metodiky zahrnující nejen nácvik bezpečného ovládání motocyklu, ale také kurz první pomoci, přednášku dopravní psycholožky nebo prezentaci dopravního policisty, se v motoareálu Paddock na Pezinské Babě nedaleko Bratislavy uskutečnil ve středu 25. srpna 2021. Účastníci dorazili z úctyhodného okruhu sto dvaceti kilometrů. 

Srpnová akce byla prvním představením spolku na Slovensku. Zájem na rozšíření aktivit Stop nehodám také do SR měl tamní motocyklový závodník Miroslav „Laki“ Sloboda. „Když jsem se jako instruktor účastnil kurzu Stop nehodám v České republice, byl jsem nadšený. Uvědomil jsem si, že podobné aktivity na Slovensku dosud chybějí. Existují tu sice motoškoly, ale žádné podobné kurzy pro motorkáře, kteří už své zkušenosti z provozu mají,“ popisuje svou motivaci Miro Sloboda.  „Z přihlášených účastníků na kurz nepřijeli jen čtyři,“ poukazuje na zájem slovenských motorkářů s tím, že poplatek za registraci na této první akci činil pouhých 15 eur. 

Dobrý pocit z absolvovaného výcviku účastníkům umocnilo i počasí. „Jsme zvyklí vyučovat na polygonech i v třicetistupňových teplotách. Příjemné slunečné počasí bez deště a úmorného horka pro nás bylo bonusem k dispozičně dokonalému areálu na Pezinské Babě,“ pochvaluje si hlavní instruktor Vladimír Mašek. Na Slovenko přivezl skupinu pěti instruktorů. Ti přímo při výuce předávali své zkušenosti třem slovenským kolegům, kteří postupně projekt převezmou.

„Veliký zájem a úspěch prvního kurzu nás přesvědčil, že jsme na dobré cestě a je potřeba v rozšiřování aktivit Stop nehodám na Slovensku pokračovat,“ dodává Miroslav „Laki“ Sloboda s tím, že první kurz snad přesvědčí sponzory a veřejnoprávní instituce, aby projekt, který dosud stojí jen na nadšení, práci i finanční podpoře členů a sympatizantů spolku Stop nehodám.

„Vždycky, když vidím, jak jediný den výcviku dokáže změnit přístup lidí na motorkách a jejich chování v silničním provozu, jak hodně se dokážou zlepšit, vidím, že má smysl pokračovat,“ uzavírá s úsměvem Miro „Laki“ Sloboda a doplňuje, že práce na organizaci dalšího kurzu už začaly.

Kontakt:

Vladimír Mašek, tel. +420 777 540 291, stopnehodam.cz

Miroslav Sloboda, tel. +421 905 544 103, stopnehodam.sk

Blog
Kontaktujte nás
Zaregistrujte se do našich kurzů Registrovat se
Partneři