Tiskové Zprávy

Polygon Most motoškola 18. 6. 2021

18. 6. 2021
tisková zpráva

Kurzy bezpečné jízdy na motorce přilákaly do Mostu tři desítky motorkářů

Přes třicet motorkářů se nenechalo odradit horkým počasím a trénují bezpečnou jízdu na polygonu v Mostě. Probíhá tam totiž tradiční motoškola Stop nehodám. 

„Stop nehodám z.s. pomáhá začínajícím motorkářům už od roku 1994,“ vysvětluje předseda spolku Vladimír Mašek. „Tenkrát jsme si uvědomili, že s oblibou jízdy na motorce nám najednou začalo ubývat přátel, a proto jsme se rozhodli začít s tím něco dělat,“ vzpomíná.

Kurz v Mostě je letošní první v Ústeckém kraji. „Na kurz přijelo pětatřicet, z toho 21 jich přijelo na kurz bezpečné jízdy zdarma a 15 si zaplatilo volné jízdy,“ počítá instruktor. 

Mezi kurzisty byl také David Wait z Prahy: „K motorce mě přivedla asi krize středního věku,“ směje se, proč si krátce po čtyřicítce pořídil motorku. „Jsem také nadšený cyklista. Mám dojem, že bezohlednosti na silnicích přibývá, proto jsem se rozhodl na motorce po získání řidičáku dál zdokonalovat,“ popisuje svou motivaci. 

Kurzy jsou podle něj vhodné také pro řidiče skútrů, kteří jsou zvláště hustém městském provozu ohrožení. Na dnešní kurz v Mostě ale žádný nepřijel. Podle manažerky Stop nehodám Evy Kolářové si asi mezi silné stroje netroufají, což je škoda, protože program se dá přizpůsobit i jim.

Připomněla, že podle české legislativy lidé s řidičským průkazem na auto mohou řídit skútry do 125 ccm bez jakéhokoliv přezkoušení. 

Kromě důležitých praktických dovedností, jako je zastavení v krizové situaci nebo jízda v nestabilním režimu probíhal trénink také v poskytování první pomoci. Vedl ho profesionální záchranář Filip Chaloupek z EMS Liberec. „První pomoci by všichni řidiči měli věnovat velkou pozornost. Často se nám totiž stává, že se lidé při nehodách bojí s laickou první pomocí začít,“ popisuje svou zkušenost.

Kurzy bezpečného ovládání motocyklu nabízí Stop nehodám z.s. zdarma. Další by se na polygonu v Mostě měl uskutečnit 4. července.


Vladimír Mašek

předseda Stop nehodám, z.s.

tel. +420 777 540 291

www.stopnehodam.cz


Blog
Kontaktujte nás
Zaregistrujte se do našich kurzů Registrovat se
Partneři